prezenty dla każdego /

Prezenty na Mikołajki

 

Mikołajki


Potoczna nazwa dnia Świętego Mikołaja, który obchodzi się 6 grudnia. Mikołajki najmłodszym kojarzą się z prezentami. Według tradycji tego dnia Św. Mikołaj wykłada do buta drobne podarki, głównie słodycze i zabawki. Dzieci od razu po przebudzeniu przeszukują obuwie w celu odnalezienia wymarzonych prezentów.

Najprawdopodobniej Święty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około roku 280. Był człowiekiem nie zwykle pobożny. Po śmierci rodziców cały majątek przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym. Legenda mówi, że dary podsuwał anonimowo stąd pochodzi tradycja podkładania prezentów. Zmarł 6 grudnia około roku 345.

Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod nazwami : Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania).prezenty na każdą okazję
polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją