prezenty dla każdego /

Prezenty na chrzciny


 

Chrzest – sakrament, polegający na polaniu lub zanurzeniu w wodzie, w celu przyjęcia wiary. W Kościele katolickim chrzest oznacza ponowne narodziny i uwolnienie się od grzechu pierworodnego. Sakramentu chrztu udziela ksiądz, choć może to uczynić każdy w momencie zagrożenia życia. Tradycyjnie z obrzędem chrztu wiąże się nadanie imienia. W Biblii nie ma przykazania o konieczności ochrzczenia niemowląt. Dlatego inne wyznania sakrament chrztu przyjmują w pełnej świadomości. W Kościołach ewangelicznych obrzęd polega na całkowitym zanurzenie w wodzie.

Protestanckie wyznania mają odmienne przekonania na temat właściwego wieku osoby chrzczonej. Tradycyjne kościoły ewangelickie praktykują przyjęcie sakramentu już jako dziecko. Natomiast baptyści, zielonoświątkowcy, wolni chrześcijanie oraz inne wyznania (np. bracia polscy, świadkowie Jehowy) uznają chrzest jedynie całkowicie świadomych wiernych, którzy sami zdeklarowali przynależność do określonego wyznania. Kościoły ewangelikalne opierają tę kwestię na 28 rozdziale Ewangelii Mateusza, gdzie Jezus Chrystus kazał najpierw nauczać, potem chrzcić.


  • Biblia - symbol wiary i przynależności do Kościoła to idealny prezent na chrzciny

  • pieniądze - młodzi rodzice otrzymaną gotówkę będą mogli przeznaczyć na właściwy cel

  • łańcuszek z krzyżykiem -doskonała pamiątka przyjęcia pierwszego sakramentu

  • ubranka - biel oznacza czystość i niewinność, strój w tym kolorzy psuje na prezent z okazji chrztu

  • zabawki - upominek, który zawsze pasuje

  • srebrna szkatułka - piękna pamiątka ważnego wydarzenia
prezenty na każdą okazję
polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją