prezenty dla każdego /

Prezent na komunię


 

Eucharystia potoczenie określana jako Komunia Św. Jest to najważniejszy sakrament dla chrześcijan. Od momentu przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej wierny staję się pełnym uczestnikiem wspólnoty kościelnej. Termin eucharystia pochodzi z greckiego eucharistía czyli "dziękczynienie". Słowo "komunia" wywodzi się od łacińskiego communio „wspólnota” na pamiątkę ostatniego posiłku Chrystusa.

Sakrament Eucharystii przyjmują dzieci w wieku 8-10 lat. Tego dnia odbywa się się specjalna msza, w trakcie której dzieci same wyznają wiarę i chęć przynależności do Kościoła. To wyjątkowy dzień dla każdego małego chrześcijanina. Towarzyszy mu wielka oprawa. Dzieci przygotowywane są do tego wydarzenia, uczestniczą w próbach, uczą się śpiewu i pacierza.

Pierwsza Komunia Święta to także rodzinne święto. Tego dnia do domu małego katolika przybywa cała rodzina by świętować przystąpienie do wspólnoty kościelnej. Zgodnie z tradycja podczas rodzinnego obiadu każde dziecko otrzymuje prezenty. Przeważnie są to drobne, ale drogie upominki. Zdecydowanie większe podarki przygotowują rodzice chrzestni dziecka.


  • aparat cyfrowy - prezent odpowiedni, na pewno sprawi dużo radości

  • komputer - drogi podarek, który przeważnie kupuje jeden z rodziców chrzestnych

  • skaner - funkcjonalne urządzenie to dobry wybór

  • drukarka laserowa - praktyczny prezent z pewnością ucieszy

  • złota biżuteria - upominek, który zawsze pasuje

  • zegarek - prezent, który każdego dziecka powinno dostać w dniu Pierwszej Komunii, koniecznie z grawerem

  • rower górski - obowiązkowy podarek pierwszokomunijny

prezenty na każdą okazję
polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją