prezenty dla każdego /

Prezenty na WielkanocWielkanoc (Pascha) - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania, czyli Triduum Paschalne to tydzień, w którym wspomina się najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzenia. Poniedziałek Wielkanocny to lubiany zwłaszcza przez dzieci śmigus-dyngus.

Święta Wielkanocne nie mają stałej daty w kalendarzu. Na soborze nicejskim w 325 roku ustalono, że Wielkanoc obchodzić będzie się w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Zgodnie z tymi wyliczeniami, najwcześniej można świętować 22 marca, zaś najpóźniej 25 kwietnia. Aktualnie niektóre wyznania chrześcijańskie chcą wprowadzenia zmian w terminie obchodów Wielkanocy. Święto Zmartwychwstania Pańskiego miałoby niezmienną datę. Najprawdopodobniej Wielki Piątek byłyby obchodzony 7 kwietnia (dzień ukrzyżowania Jezusa). Niedziela Wielkanocna przypadała by więc na 9 kwietnia.

Z obchodami Świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych: śniadanie wielkanocne, pisanki, śmigus-dyngus. Obecnie coraz częściej Wielkanoc to także czas obdarowywania prezentami. Tradycja powoli wkracza do Polski z Zachodu, gdzie w poniedziałkowy poranek, dzieci poszukują w całym domu ukrytych słodyczy i drobnych podarków. Wiosenny odpowiednkim Św. Mikołaja jest Wielkonocny Zajączek.


  • kosz słodyczy - zdecydowanie najodpowiedniejszy upominek na Wielkanocne Święta

  • zabawki - ulubiony samochód lub lalka barbie na pewno sprawi każdemu maluchowi dużo radości

  • breloczki do kluczy - drobny prezent, który pasuje dla każdego

  • zdobione pisanki - pamiątka rodzinnych świat to bardzo trafiony podarek

prezenty na każdą okazję
polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją